Aby dobrze się wyspać, potrzebne jest na pewno przede wszystkim dobre łóżko. Następna ważną sprawą jest odpowiednia kołdra. W sezonie letnim będzie lepsza lżejsza letnia a w sezonie zimowym cieplejsza.

Dla dobrego samopoczucia i pewnego komfortu ważna jest także odpowiednia pościel. Wszystko to składa się na dobry sen. Wielu jednak zapomina o najważniejszej sprawie, a mianowicie o to, aby łóżko sypialniane było w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu z możliwością dobrej wentylacji. Nie można zapominać o codziennym wietrzeniu sypialni poprzez otwieranie szeroko okien. W zapomnienie odchodzi wietrzenie samej pościeli. Rzeczywiście coraz rzadszym widokiem jest rozwieszona kołdra czy poduszki na balkonie, tarasie czy ogrodzeniu, jeżeli ktoś ma taką możliwość. Pamiętają o tym starsze osoby przede wszystkim.

Wywietrzona pościel zapewni zdrowy sen

Dobrze przewietrzona kołdra może przyczynić się do znacznie lepszego snu. Świeżość przyniesiona z zewnątrz budynku nie zastąpi nawet najczęściej zmieniane i świeżej pościeli w sypialni. Dobrze jest pamiętać o takich zabiegać, kiedy w domu są małe dzieci. Jest to dobry sposób na wyeliminowanie zbędnego kurzu, który lubi się gromadzie na takich powierzchniach jak kołdra czy poduszki w zamkniętym pokoju. Takie metody są niezbędne, kiedy dziecko jest alergikiem i ma spory problem na przykład właśnie z kurzem. Pościel nie musi być wietrzona tylko w sezonie letnim. Bardzo dobrze jest również przewietrzyć wszelkie kołdry, koce i tak dalej również w zimie przy najniższych nawet temperaturach. Należy tylko pamiętać o tym, aby przed spaniem odpowiednio wcześniej wnieść je do domu w celu ogrzania do temperatury pokojowej. Wszelkie tego typu czynności pomagają w utrzymywaniu codziennej czystości i świeżości, niestety coraz częściej z braku czasu mało kto myli o takich dodatkowych czynnościach. Wszystko kończy się na zmianie co jakiś czas pościeli i otwarciu okien niestety czasami tylko na kilka minut w ciągu doby. Nie są to dobre metody na stworzenie zdrowego klimatu w sypialni.